Blog víc o duši, než o slunečnici.       

Nemůžeš jít tam, kde už to není

15. září 2014 v 22:17 | Yanishca |  Můj milý "bločku"
Ten den se jí příliš nevedlo.
Stalo se pár věcí, lépe nemluvit.
Odcházela a vracela se. Ty cesty byly jako túry. Nekonečné, bolestné a velice zbytečné.
Tu se stalo to, tu ono. A pomalu další a další věci se navalovali. Nakonec se z toho stala hotová lavina. Všechny do jednoho si mohla vyčítat jen sama. O to to bylo horší.
Ale šla dál a vracela se. A i kdyby nechtěla, dělat se to musí.

Když tak šla, vzpomínala. Kde? Kde je šťastná? Kam se po té túře zchovat? Kam jít? Nedokázala si vybrat místo, na kterém by chtěla být. Vybavovala si jen pocity.

- Když přestavovala pokoj, který nebyl její, a odcházející odpoledne ji pohladilo přes otevřené okno sluncem, co tlumeně zazářilo mezi dopadajícím prachem a ve vzduchu bylo jaro a den a život a ona.
…. Vybavila si, když byla plná smutku, který jí byl nejvíc blízký, a proti kterému byla už skoro otupělá. Šla po mostě, padali jí samodržící punčochy pod černými šaty a najednou uviděla, jak proti ní jde, nese kartónovou krabici a ta udělala "mňau".
Nevybavovala si ani dětský tábor, který mohla, protože tam prožila pár krásných chvil. Ani strom, co tam stál. Vybavila si ten pocit vyčerpání, když došly po celodenním chození přes lesy, kopce a pěšiny, lehly si pod onen strom a svět byl krásný. Nemohly zpustit oči z listí, kterým prosvítalo slunce a obloha. Nemohli zpustit oči z té krásy, z té chvíle. Bylo v nich tolik života, tolik radosti. A pak chodily a rozhazovaly arašídy a šíleně se smály. Smály se, musely, nešlo tu utlumit.
Takové věci si vybavovala. Znovu a znovu a nebyla si jista, co pro to dělat.
Vždyť všechno už to bylo.
Kam se chceš upínat?
Nemůžeš jít tam, kde už to není.


Ta myšlenka ji vytrhla ze snění. "Nemůžeš jít tam, kde už to není."
....Když to vyslovíš, celkem to mrazí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama