Blog víc o duši, než o slunečnici.       

Květen 2014

Pravda

1. května 2014 v 19:38 | Yanishca |  Pocit slunečnic
Pravda je bezelstná a proto se v dnešním světě musí ukrývat.
Někteří starci, blázni, děti, opilci, nebo lidé pod účinky jiných drog, to jsou ti, kterých by jste se měli ptát na pravdu, ti ji totiž jediní znají.
Avšak, kdo jim rozumí? Vymysleli jsme si berličky, pomocí kterých se poptáváme, vyjednáváme,... ale co z toho? Tento způsob jazyku, myšlení, dorozumívání, je tak vzdálen mysli dítě, starce nebo opilce...
To nejméně patrné je povětšinou nejvíce významné. Jenže pokud to lidé kdy spatří, pokusí se to vytrhat jako plevel. Lidé raději pěstují tabák, co mohou prodávat, než polní květiny, k terým mohou přivonět.

ano, nebudu to dělat

1. května 2014 v 19:16 | Yanishca |  Pocit slunečnic
Jsem vyčerpaná snahou přesvědčovat samu sebe dělat věci, které musím a opomíjet věci, které by mi sebraly čas, energii, peníze a možná i něco víc. Nebo právě vůbec nic.
Mým problémem v životě není, že nevím, co je správné, ale to, že to odmítám volit a to už jenom z toho důvodu, že se to ode mě čeká a vyžaduje.

Jak volím cestu

1. května 2014 v 18:42 | Yanishca |  Pocit slunečnic
Jsou chvíle, kdy cítím, že všechny možné cesty jsou až děsivě totožné. Jsou to všechno jen hluboká ledová propadliště. Všechny do jedné. Otázkou při výběru tedy zůstává jen "jak dlouho budu letět". Toď vše. Na více je zbytečné se ptát.
Někdy, většinou, se snažím odhadnou a vybrat možnost, která mi poskytne co nejdelší čas pádu a nestálý, ale celkem příjemný klamný pocit bezpečí, tak jak to ostatně dělá snad každý, nebo alespoň ti, co se odhodlaně odstrkují jak pádlem či klackem od nuzné zemi plné trosek, která je děsí, naleštěnými boty a hadříky za pár tisíc.
Ale jindy sebou chci prostě jen plácnou. Na tu poctivou mateřskou zem, na to takzvané dno, hrubé to slovo, i když každý ví, že to přece může jít vždycky ještě o něco níž.
A někdy, někdy, v poslední době především, bych při tom ocenila i trochu té ryzí čisté bolesti. Však víte, té, kterou si někteří čistí duši, aby ji mohli dál léčit.
Jelikož taková věc, jako je srdce přesycené studenými dojmy není nic dobrého.