Blog víc o duši, než o slunečnici.       

Sell a kilo of meat to the vegetarians

17. února 2011 v 19:10 | Yanishca |  Fantazie
smyšlený mluva, podpořená (úžasně kreativním) úkolem do angličtiny
Dámy a pánové. Vítám Vás tu. Jsem rád, že jste přišli, neskutečně si toho vážím a chápu, že objetujete nejenom svůj čaj. Velice si toho cením. Nechci aby jste litovali, že jste přišli. A já nechci zítra litovat, že jsem tohle zkusil. Přináším vám to s upřímnou touhou pro věc. Vím, že jste víjmeční lidé. Jinak by jste tu ani nebyli. Vím, že máte své přesvěčení, svůj cit. Je mi neskutečným potěšením, že mými posluchači jste zrovna vy. Je to ohromné.
Ale já k jsem tu ne proto abych tyto ohromné lidi chválil. Jsem tu...protože jenom vy, jenom vy a nikdo jiný může něco změnit. Odvažuji si dokonce říct, změnit svět. Zachránit ohrožené druhy, denně a denně konzumované děsivým predátorem, tak strašným, že proti němu není obrana, únik.

Kolik denně zemře zvířat? Běžné. To číslo je astronomické, ale vlastně pochopitelné. Neodvažuji si ale říct, to co jsem zjistil.
Existuje jeden predátor. Je to velmi nebespečný a rychle se vyvíjejí si druh, který už se rozšířil natolik, že proti němu není možno se ani schovat, ani chránit. To co jsem zjistil, je strašlivé. Pokud budeme pokračovat v tomto tempu, v jakém nadále... Pokud se vteřiny budou odsípat, tak rychle, jako do této vteřiny... za dva roky zabile a sní půlku zvířecí populace. Nic. Prázdnota a jen půlka. Jakoby nedokončený díl. Budou pryč. Ať už to budou mláďata, nebo vzácné druhy.
Dámy a pánové... vím, že nekonzumujete maso. Máte přesvěčení. Je správné. V životě by vás nenapadlo si někam dojít a nechat si navykládat, že je dobré koupit si kilogram nějakého masa.
Já vám ho nabízím.
Jeden kilogram pravého, ne sojového, masa. Červeného, krvavého a sirového.
Jeden kilogram.
Ale nechci po vás, aby jste pomáhali čemukoli proti vašemu přesvěčení, spíše naopak.
Jeden kilogram z tohoto predátora je skoro nic, ale koupí tohoto masa, zastavíte zabíjení. Nemusíte jej jíst. Můžete tomu predátorovy jednoduše ukázat jaké máte o něm mínění.
Nebo můžete čekat dva roky a jen se děsit, co se asi stane, dejme tomu za čtyři? Ne. To vy nechcete. Kupte si kilogram tohoto zhýralého masa. Jediné maso, které si kdy koupíte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kappa | Web | 17. února 2011 v 21:52 | Reagovat

tak lákavé, že? presne ako všetky tie klamstvá...

2 neros-san | 28. února 2011 v 19:38 | Reagovat

Inu ano... nic jiného nám nakonec nezbyde. Vzdáme se civilizace a hlad se stane mocnějším pera.
Jásejte!
I krví se dá psát.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama