Blog víc o duši, než o slunečnici.       

Nechat, či změnit? -to je oč tu běží!

11. prosince 2010 v 20:22 | Yanishca |  Pocit slunečnic
Lidé žijí ve svém stínu. Nejpřirozenější otázka člověka je. "Kdo jsem?" Zeptá se snad každý. Někoho ani nenapadne, že by se na tuto otázku mohl položit i někdo jiný. Milióny a milióny, budoucích, přítomných i minulých si položili tuhle otázku. Hledali smysl života a tedy vlastně sebe. Jelikož odpověď na tuhle velikánskou otázku, nečekaně není, Pavla, nebo David. Odpověď je:...Jsi život. Svůj život jsi ty. A ty jsi svůj život. Jakmile nám to dojde - bum! Prozření. Život není účelný, život je přítomný sobecký okamžik. Na tolik krásný, až se nedá ani lidmi pochopit.
Pořád se snažíme se, nebo věci s námi související měnit. Jako kdyby to byla potřeba. Účel. Děláme to za nějakým účelem. Někdy, když ve správnost nutnosti vzhledu jsme hluboce přesvědčení, působí obměna jako léčebné placebo.
Musím změnit obrázek na mých stránkách, ach ty barvy, ty jsou úplně stejně vybledlé jako všechno kolem.
Všichni to mají dnes barevné, nápadité... de se hledat kytka.
Ve skutečnosti si špatně zvykám na změny, má ráda nápad, tvořivost a lehký průběh, ne Změny, miluji nostalgičnost a sama jsem si napsala do deníčku na mé citáty, z mušlí: "Psát není jako malovat, nezáleží na tom, jak to vypadá, záleží na obsahu." To, že mě pilulka zázračně uzdraví a já začnu psát, je jen hloupost a zapomenutí toho velkého poselství. …Vfouknutého do hlavy, jedno vlahého letního večera holce s hlavou plnou slunečnic a bytostí, co jsou více lidmi, jak samotní lidé.
Hledat krásu v kapce. Slova v třpytící se rose...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama