Blog víc o duši, než o slunečnici.       

Duchové školy

4. června 2009 v 19:39 | Yanishca |  Pocit slunečnic
Duchové školy nechodí ve skupinkách. I když je jich mnohdy i na dvě skupinky, ne-li na víc. Bloudí sami a hledají spřízněné duše, volný kout. Hledají. Někdy se může znát že jejich hledání nikdy nekončí, bloudí a nenacházejí nic, jen prázdné chodby. A když přece jen potkají človíčka, vyhnou se mu obloukem, ze strachu. Přece jen hledají už moc dlouho na to aby někoho našli.
Hledání se postupně stává smyslem jejich dnů, týdnů a měsíců a nalezením hledání končí. Toho se bojí. Oni totiž znají jen hledání, tedy spíš bloudění. A tak bloudí po chodbách a když někoho potkají, jen sklopí hlavu na pozdrav a jdou dál. Duch si připadá nešťastný je-li sám. Ale mnohem nešťastnější je když sám není, samota se na jedlou prohloubí a on si připadá, sám, i kdyby kolem něj byli stovky lidí, on je sám. A tak si samotu hýčká a vydržuje, je špatná, ale je jen jeho. O přestávkách většinou sedí, dívají se z okna, předstírá že se učí a nebo prostě jen z dálky tajně pozoruje jiné. On sám neví jestli jiní jsou lepší nebo horší, ale jsou přeci jen jiní. Duch si určitě někdy zapřeje být taky jiný a tak se mlčky dívá. Pozoruje a stává se divákem. Nežije, jen se dívá. Jak kdyby vyděl film, nebo hru v kině. Život jde mimo něj a němu to nevadí. On jen pozoruje ubíhající děj.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lady Ammie | Web | 4. června 2009 v 19:48 | Reagovat

Ahojky..
Hlásneš mi please tady ?Jsem tam jako TESS
http://ejnet.blog.cz/0906/3-finalove-kolo-sonc
Budu ti moc vděčná ... já hrozně moc potřebuju tvůj hlásek :o)
Prosím hlásni...a promiň za reklamu...Dík

2 Kestler | Web | 4. června 2009 v 20:04 | Reagovat

Moc pěkně napsané. Taky jsem takovým duchem, ale mimo školní zdi se snažím poslední dobou žít. Ps: jenom tam máš na konci malý překlep (nebo velkou hrubku =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama